close

Anisa dhe Melisa nga Shkupi janë gjetur shëndosh e mirë

Janë gjetur 12-vjeçarja Anisa dhe 15-vjeçarja Melisa të zhdukura dy ditë më parë.

Lajmin e ka konfirmuar edhe MPB, ndërsa vajzat janë dërguar në stacionin policor në Bit Pazar.

“Sot (01.04.2023) në orën 13:30 në rrugën “Xhon Kenedi”, pranë një objekti shitës në park, nga ana e punonjësve të policisë pranë stacionit policor Bit Pazar kanë gjetur të miturit M.K. (15) dhe A.A. (12), për të cilët mbrëmjen e datës 30 mars ishte denoncuar se kanë humbur kontaktet me familjen” – thonë nga MPB.

Ditën e djeshme në rrjetet sociale ka qarkulluar një apel për gjetjen e vajzave dhe kërkimit i është bashkuar edhe grupi i tifozëve “Shvercerat”. /KlanMacedonia/