close
Vendi

ASH-AAA: DEKLARATA E PRESIDENTIT – SKANDALOZE

A0A350D0-0142-4244-95AF-C2EB3AC68A6C

“PRAPA GRILAVE TË JENË EDHE ORGANIZATORËT E 27 PRILLIT”

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa i cilëson si skandaloze deklaratat e presidentit Stevo Pendarovski.

 

 “Mendoj se është skandal për arsye se z.Pendarovski duhej të kërkojë që prapa grilave të jenë edhe ata që organizuan ngjarjet e 27 Prillit të vitit 2017. Pendarovski nuk kishte asnjë deklaratë lidhur me rigjykimin e rastit “Monstra”, kur më herët kishim deklaratë të kryeministrit Zaev se njerëz të pafajshëm janë në burgje”, tha Bujare Abazi nga koalicioni ASH-AAA. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia