close

ASHPËRSOHET LUFTA E FJALËVE SHBA-TURQI

Një luftë fjalësh midis Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë është intensifikuar për shkak të Sirisë. Ankaraja kritikoi fuqishëm deklaratat e Departamentit amerikan të Shtetit në lidhje me një takim të sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, me ministrin e Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, në margjina të ceremonive për 70-vjetorin e themelimit të NATO-s, në Uashington. /Agjencitë/