close

ATLETICO MADRID U JEP LEKSION YJEVE TË MLS-SË

MLSATLETICO MADRID 0-3


Ekipi i Diego Simeone-s. Atletiko Madridi ka fituar 3-0 miqësoren e zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm. Golat janë shënuar nga Marcos Llorente, Joao Felix dhe Diego Costa.

Ndeshja ka nisur me 30 minuta vonesë për shkak të kohës së keqe që ka goditur Orlandon, vendi ku është zhvilluar takimi. Një stuhi e vërtetë e karakterizuar nga vetëtima të frikshme.

Fatmirësisht, gjithçka ka shkuar mirë dhe të vetmet vetëtima që janë parë në fushë kanë qenë golat me të cilat Atletiko doli fitues. /Agjencitë/