close
Bota

BAGDAD: SË PAKU 35 NJERËZ TË VRARË

LAJMET QENDRORE.02_51_21_12.Still035

35 persona kanë vdekur dhe 60 janë plagosur në një sulm me bombë që ka ndodhur në kryeqytetin e Irakut, Bagdad. Përgjegjësinë për sulmin e ka grupi militant Shteti Islamik (IS), tha agjencia e lajmeve e grupit Nasheer. Burimet spitalore paralajmërojnë se numri i viktimave mund të rritet, pasi disa prej të plagosurve janë në gjendje kritike. Qeveria e Irakut ka shpallur fitore në luftën e saj kundër Shtetit Islamik në fund të vitit 2017.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia