close

BANGLADESH-NGA ZJARRI HUMBIN JETËN PESË PERSONA

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë morën lëndime si pasojë e një zjarri që shpërtheu në një ndërtesë shumëkatëshe të biznesit në Daka, kryeqyteti i Bangladeshit, thanë zyrtarët. Tani për tani, një numër i panjohur njerëzish janë ende të bllokuar në një ndërtesën që ka 22 kate. /Agjencitë/