close
Sport

BASKETBOLL: CSKA SKUADRA E VETME QË KA SIGURUAR GJYSMËFINALEN

C6DE3C03-5ECA-4819-995F-9CA3EB25C59D

TRE ELIPET TJERA GJYSMËFINALISTE DO TË MËSOHEN NESËR


Në Euroligën e basktebollit në kategorinë e meshkjuve janë zhvilluar ndeshjet e raundit të katërt të play off-it. Skuadra e vetme që ka siguruar gjysmëfinalen është CSKA Moskë pas ka të shënuara 3 fitore radhazi kundër Fenerbahçes ndërsa  të gjitha  ekipet  tjera kanë nga dy fitore e dy humbje. Kjo do të thot se në tre sfidat tjera do të zhvillohet edhe nga një ndeshje për tu mësuar se kush do ti bashkëngjiten skuadrës Ruse në gjysmëfinale

Në tre takimet e zhvilluara të raundit të katërt Real Madrid fitoi nda Anadolu Efes me rezultatin 82-76, duke përfituar nga faktori fushë dhe rikthen ekuilibrat. E njëjta situatë edhe në Mynih, ku Bayern mundi skuadrën italiane Armani Milano 85-82  dhe Barcelona  në  ndeshjen e katërt mundi Zenit st.Petresburg me rezultatin 74-61. Tre takiet e pesta do të zhvillohen të marten me 4 Maj ku do të takohen: Anadolu Efes – Real Madrid, Milano – Bayern dhe Barcelona – Zenit Petersburg. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia