close
Sport

BOKS: CAKTOHET DATA PË DUELIN JOSHUA-USYK

B7E83E1F-5F76-451F-BF9E-ED523C9FD1E5

MEÇI ZHVILLOHET NË STADIUMIN E TOTTENHAM HOTSPUR


Anthony Joshua do t’i mbrojë titujt e kampionit të botës në kategorinë e rëndë kundër Oleksandr Uysk më 25 shtator në Stadiumin e Tottenham Hotspur në Londër.

Joshua, 31-vjeçar, do t’i rrezikojë titujt e botës në IBF, WBA dhe WBO kundër ukrainasit. Joshua u urdhërua ta mbrojë titullin e botës në WBO, pasi dështimit të meçit me bashkatdhetarin e vet britanik Tyson Fury.

“Ne jemi dy fitues të medaljeve të arta olimpike që kemi arritur në krye me punë dhe nuk i kemi shmangur sfidat asnjëherë”, tha Joshua para meçit

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia