Champions: Sot në orën 12:00, hidhet shorti pë fazën eliminimeve

Shorti I Europ[a Legaue hidjhet nën 13:00ë orën 13:00

Sot,në Nyon të Zvicrës, do të hidhet shorti pë fazëne eliminimit në Ligën e Kam[pionëve, akti I hedhjes së shortit fillon në orën 12:00. Tetë ekipet fituese të grupeve do të jenë në vazon e parë, ndërsa ekipet e dyta nëpër grupe në vazon e dytë . Pra në këtë faze të garave do të ketë përballje ekipet e cila dolën të parat në grup me ato që u pozicionuan të dytat.

Nuk do të lejohen të takohen dy ekipe nga i njëjti shtet apo nga i njëjti grup.Ndeshjet e para të 1/16 do të zhvillohen më 14-15 shkurt dhe 21-22 shkurt, ndërsa ato të kthimit më 7-8 dhe 14-15 mars

Ekipet në Vazo e 1 janë: Bayern Munich, Benfica, Chelsea, Manchester City, Napoli, Porto, Real Madrid dhe Tottenham.

Ekipet në Vazo e 2 janë: Milan, Dortmund, Clube Bruge, Frankfurt, Inter, Leipzig, Liverpool, PSG.

Ndërkohë nga ora 13:00 do të hidhet shorti për garën e dytë më të madhe evropiane për klube, Ligën e Evropës.

Tetë skuadrat e rëna nga Liga e Kampionëve do të përballen me tetë të tjerat që kanë përfunduar të dytat në grupet e Ligës së Evropës.

Përgatiti Shaban Snani /KlanMacedonia//

Lexo gjithashtu
Total
0
Share