close

ÇIKLIZËM: TRAGJEDI, HUMB JETËN BJORG LAMBRECHT

Sporti i çiklizmit është në zi. Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në xhiron e Polonisë. 22-vjeçari belg Bjorg Lambrecht i cili konsiderohej si nga të rinjtë premtues të çiklizmit belg ka humbur jetën pas një aksdenti të rëndë që pësoi në etapën e tretë të xhiros së Polonisë. Ai nuk u mbijetoi dot plagëve të marra pasi ishin shumë të rënda dhe ky ishte shkaku i vdekjes. Lajmin dramatik e bëri publik skuadra e Bjorg Lotto-Soudal në Twitter. /Agjencitë/