close

Çka do t’i jepte guxim Vuçiqit ti thotë ”PO” Perëndimit, tregon Ylber Hysa

Në emisionin Klan Debat, analisti, ish ambasadori i Kosovës Ylber Hysa tha se Serbia dhe Vuçiqi mund të ndryshojë mendim dhe drejtimin e shtetit serb ndaj qendrimeve me Perendimin duke u fokusuar dal ngadalë më shumë ndaj Evropës se sa ndaj Rusisë.

”Dëshiroja të thoja se investimi në Beograd do të disiplinojë dhe do ti jepte guxim Vuçiqit dhe ti thotë po Perendimit. Mendoj se kjo dtë jetë arsyje që Rusia të jetë më e kujdesshme se si do të shkojë marrëveshja Prishtinë-Beograd” – tha Ylber Hysa. /KlanMacedonia/