Conference League: Antwerp kundërshtari i radhës i Dritës

Ballkani përballet me ekipin La Fiorita nga San Marino

Drita e Gjilanit në ndeshjen kthyese shkëlqeu ndaj ekipit finlandez, Inter Turku duke e mundur me rezultat të thellë 3:0 shkëlqeu ndaj ekipit finlandez, Inter Turku. Futbollistë e startegut Ardian Nuhiu zbatuan detyrat me përpikëri duke e përmbys humbjen e ndeshjes së parë me 1:0 në Turku.

Skuadra nga Gjilani, Drita, kualifikohet në turin e dytë t me rezultat të përgjithshëm 3:1 dhe vazhdon garat në Uefa Konferencë Liga. Në turin e dytë gjilanasit do të përballen me skuadrën belge Antwerp

Antwerp është një skuadër me më shumë përvojë se ish-kampionët kosovarë, por edhe Drita ka pasur kundërshtarë të vështirë që është përballur në të kaluarën në arenën ndërkombëtare

Nga ana tjetër kampioni i Kosovës, Ballkani u elimunua nga nga kualifikimet e Championsit, por kjo skuadër vazhdon rrugëtimin në garat e Konferencë Ligës, kështuq në turin e dytë skuadra kosovare do të përballet me skuadrën nga San Marino, La Fiorita.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share