Conference League: Ballkani, me një këmbë në rrethin e tretë të garave evropiane

Ballkani i Therandës, kampion i Kosovës, pothuajse është i kualifikuar në rrethin e tretë të Conference League në futboll.

Therandasit me lojë e rezultat 4:0 demoluan ekipin La Fiorita në San Marino.

Futbollisti Meriton Korenica e hapi serinë e golave në minutën e 6-të, ndërsa Albion Rrahmani thellon epërsinë në minutën 23-të.

Rrahmani shënon golin e dytë personal dhe për 0:3 në minutën e 50-të.

Albin Berisha me një veprim të shpejt nga rreth 17 metra shënon në këndin e poshtëm të majtë për 0:4.

Ballkani ndeshj  kthyese  do ta prêt me qetësi në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, pasi tanimë më ka siguryar  kualifikimin në raundin  e tretë të garave.

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share