Conte thyen heshtjen pas shkarkimit nga drejtimi i Tottenham

Trajneri italian Antonio Conte foli për herë të parë pasi u shkarkua nga pankina e Tottenhamit pas kritikave të ashpra publike ndaj lojtarëve.

Conte u shkarkua pas 16 muajsh në pankinën e Spurs, ndërsa së fundmi ka publikuar një koleksion fotosh nga koha e tij në Londër në Facebook dhe Instagram me një koment interesant

“Futbolli është një pasion. Do të doja të falënderoja të gjithë te Spurs që vlerësuan dhe ndanë pasionin tim dhe mënyrën time intensive të kryerjes së rolit të trajnerit. Falënderime të veçanta për tifozët që më kanë mbështetur gjithmonë, ishte e mahnitshme t’i dëgjoja të brohoritnin emrin tim. Rrugëtimi ynë së bashku ka përfunduar, ju uroj gjithë të mirat në të ardhmen. Antonio”, thuhej në mesazh.

Meqë ra fjala, Conte ra dakord me presidentin e Tottenham-it, Daniel Levy, për të shkëputur kontratën me marrëveshje, sipas së cilës italiani duhet të marrë 4.5 milionë euro si pagesa e ndërprerjes.

Mediat britanike kujtojnë se në dhjetë vitet e fundit, Tottenhami ka paguar deri në 62.5 milionë euro për shkak të ndërprerjes së parakohshme të kontratës me trajnerët.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share