Çuli: për “Moisiun” më i rëndësishëm është zhvillimi i festivalit sesa garimi

Ka shumë festivale teatri nëpër shqiptari por nuk e kanë dobinë e duhur pasi bëhen më shumë festivale sesa shfaqe, thotë në emisionin Happy Day, drejtori i Teatrit Kombëtar të Shqipërisë Çuli.

Ai shton se për “Moisiu-n” është më e rëndësishme mbarëvajtja sesa cmimet.

“Shpiket nga një emër dhe bëhet festival, ka 10-15 festivale ku qarkullojnë po ato shfaqe, marrin cmime herë te njëri herë të tjetri, ka cmime më shumë se aktorë” – thotë drejtori I Teatrit Kombëtar të Shqipërisë, Çuli. /KlanMacedonia/

Përgatiti: Teuta Zekiri

Lexo gjithashtu
Total
0
Share