close
Vendi

DEPUTETËT VAKSINOHEN ME “SPUTNIK V”

B138BC9F-0A60-4555-99D0-1B57AFE3B356

Sot në sallën “Boris Trajkovski” filloi imunizimi I deputetëve të Kuvendit të RMV-së. Vaksinimi ka filluar në ora 10.00 dhe do të zgjasë deri në 18.00.

Ministri I Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se deputetët do të vaksinohen me vaksinën ruse “Sputnik V”.

Kryeparlamentari Talat Xhaferi deklaroi se ai ka paraqitur të 120 deputetët, kurse e drejta e tyre është nëse do të vendosin të vaksinohen ose jo.  /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia