close

DHJETËRA TË VDEKUR NGA PËRMBYTJET NË KASHMIR

Së paku 24 njerëz dyshohet se kanë vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Kashmir – pjesën e administruar nga Pakistani. Autoriteti Shtetëror i Menaxhimit të Katastrofave tha se viktimat e dyshuara tash për tash janë të zhdukura. Sipas burimit të njëjtë, së paku pesë vetë janë plagosur.Edhe Pakistani, edhe India kontrollojnë pjesë të Kashmirit, i cili është i ndarë me një vijë të kontrollit. /Agjencitë/

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!