close

DONALD TRUMP NIS FUSHATËN ELEKTORALE

Presidenti amerikan Donald Trump nisi zyrtarisht fushatën elektorale duke premtuar realizimin e ëndrrës amerikane. Ai kërkoi votën për një mandat të dytë presidencial duke theksuar se një votë për demokratët do të ishte një votë për shkatërrimin e vendit. “Ekonominë amerikane e ka zili e gjithë bota, vendi është i zhvilluar. Dhe deri kur do të ndiqni këtë skuadër e ardhmja do të jetë e shkëlqyeshme. Ëndrra amerikane është rikthyer dhe më e fortë se më parë.” Ka thene Trump në hapjen zyrtare të fushatës së tij elektorale për zgjedhjet presidenciale të 2020-s. /Agjencitë/

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!