close

Dragan Kanatlarovski: VAR-i stërzgjat lojën

Ish-futbollisti dhe trajneri i përfaqësueses U-21 të RMV-së, Dragi Kanatlarovski, vlerëson se VAR-i stërzgjat lojën dhe këtu duhet që kompetentët të punojnë për të eliminuar ndërprerjet.

“VAR-i është një moment i ri që ndoshta stërzgjat lojën e futbollit. Ndoshta do të hiqet gëzimi i ndonjë ekipe kur shënon golin dhe zhgënjimi kur anulohet, por kjo është e vërteta, teknologjia ka përparuar dhe me siguri se do të ndihmojë shumë në rregullsinë e ndeshjeve” – shprehet Dragi Kanatlarovski./KlanMacedonia

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!