close

EDEN HAZARD SHPALLET FUTBOLLIST I VITIT

Votuan 14 974 tifozë


 

Ylli Çellzit  dhe  futbollisti më  mirë belg në Kampionatin botërorë “Rusi 2018”,Eden Hazard është shpall futbollisti më i mirë në Belgjikë për vitin 2018.

Për Azarin kanë votuar 14 974 tifozë, apo përafërsisht pesë herë më tepër se futbollisti i Borusija Dortumundit Aksel Vitsel, në pozitën e tretë është Kevin de Brujne i Mançester Sitit i cili ka 2005 vota.

Hazard ishte njëri nga kandidatët për “Këpucën e Artë”, por  nuk u gjendë as në piedestalin e tre më të mirëve. Hazard nga Komiteti Olimpik belg është shpall edhe sportisti më i mirë për vitin 2018. /Agjencitë/