close
Bota

EKIPI I OBSH-SË VIZITON TREGUN NË VUHAN

016dbeea-3e76-4585-9950-3574ac6be070_w1023_r1_s

Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë që po hetojnë origjinën e koronavirusit, kanë vizituar të dielën një treg në Vuhan, ku u raportuan rastet e para me sëmundjen COVID-19 një vit më parë.Ekipi i OBSH-së arriti në tregun i kafshëve Huanan – që është mbyllur që prej janarit të vitit të kaluar – dhe rojet nuk lejuan persona të tjerë që të hynin.Ekipi i OBSH-së, që të dielën arriti në tregun Huanan, po monitorohet nga afër nga autoritetet kineze. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia