close

Emir Deliq: VAR-i ka bërë progres në futboll

Gazetari i sportit në Al Jazeera Balkans, Emir Deliq, vlerëson se VAR-i ka bërë progres në futboll dhe se aplikimi në Kampionatin Botëror në Rusi u tregua mjaft i suksesshëm.

‘Sistemi VAR, absolutisht mendoj se ka bërë progres në futboll, në situatat që kanë qenë diskutabile, në situatat win-win. Ka pasur shumë vendime të gabuara të referëve që kanë ndikuar në karriera, tituj etj, VAR-i ka bërë progres në këtë drejtim, në Rusi u tregua mjaft pozitiv, FIFA dhe UEFA vendosën VAR-in dhe sipas mendimit tim, kanë përparuar futbollin dhe tani gabimet janë minimale” – thotë gazetari Emir Deliq./KlanMacedonia

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!