close

FA CUP: PËRCAKTOHEN ÇIFTET E 1/4 TË FINALES  

Në përfundim të sfidës së “Stamford Bridge” mes Çelsit dhe Mançester Junajtedit, e fituar 0-2 nga “Djajtë e Kuq”, u hodh shorti për fazën pasardhëse të kompeticionit më të vjetër në botë, FA Cup. Shorti vendosi që në çerekfinale të përballen Mançester Junajtedi përballë Wolverhamptonit, ndërsa Mançester City-t do të përballet me Swansea City-n. Dy çiftet e tjera janë Watford – Crystal Palace dhe Millwall – Brighton.

Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen ndërmjet datave 15 dhe 18 mars, nga e premtja deri të hënën. Fituesit e fazës së çerekfinales të FA Cup do të përfitojnë nga 720.000 paundë apo 822.630 euro, pasi që Federata Angleze e Futbollit i kishte dyfishuar fondet në fillim të këtij sezoni. /Agjencitë/

 

 Në çerekfinale takohen:

 

Swansea City                        –    Manchester City

Watford                                –   Crystal Palace

Wolverhampton Wanderers –   Manchester United

Millwall                                –    Brighton & Hove Albion