close

FUTBOLL: SONTE DY NDESHJET KTHYESE TË CHAMPIONS

LONDON, ENGLAND - APRIL 09: Fernandinho of Manchester City battles for possession with Christian Eriksen of Tottenham Hotspur during the UEFA Champions League Quarter Final first leg match between Tottenham Hotspur and Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium on April 09, 2019 in London, England. (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Mançester City-Totteham dhe Porto-Liverpool


Sonte luhen dy ndeshjet e dyta mes Manchester City-Totteham dhe Porto-Liverpool. Mançester City kërkon të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë pasi ka humbur 1-0 në Totteham. Ekipi i Guardiolas vjen nga një formë shumë e mirë në kampionat. Nga ana tjetër Ekipi i drejtuar nga Pochettino kërkon të bëjë mrekullinë duke eleminuar një nga pretendentët kryesor.

Totteham ka avantazhin e rezultatit. Liverpool udhëton drejt Portos mjaf i qetë pasi ndeshjen e parë e ka fituar me rezultatin 2-0. Megjithatë Kloop qëndron me këmbë në tokë dhe ka kërkuar një vëmendje maksiale nga lojtarët e tij pasi nuk do që të ndodhin surpriza. Ndeshjet fillojnë në orën 21:00.