close
Vendi

GJYKATA E APELIT: PARABURGIM SHTËPIAK PËR BOKI-13

DA99D232-8A87-4923-A5F0-5E1D597AFCB5

Gjykata e Apelit në Shkup ka pranuar ankesën e të akuzuarit Bojan Jovanovski – Boki 13 për lëndër “Zhvatja” dhe ka shfuqizuar masën e paraburgimit dhe I ka përcaktuar paraburgim shtëpiak.

Jovanovski një kohë të gjatë ka patur probleme shëndetësore dhe shpeshherë nga Reparti I paraburgimit në Burgun e Shutkës ishte shtruar në spitalet e Shkupit, për cka ishin anuluar disa seanca gjyqësore. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia