close

GREQI: POLICIA ARRESTON MBI 60 MIGRANTË

Në Selanik të Greqisë, policia ka arrestuar 61 migrantë për qëndrim të jashtëligjshëm në vend. Në zonën pranë stacionit hekurudhor, në qytetin verior grek, disa herë kanë ndodhur incidente të dhunshme. Sipas zyrtarëve policorë, arrestimet e fundit, pasuan disa përleshje të dhunshme midis grupeve rivale të migrantëve afganë dhe pakistanezë. /Agjencitë/