close
Sport

HENDBOLL: KB – SPANJA FITOI MEDALJEN E BRONZIT

A615D83D-72C6-4869-943C-5FD66170C032

NË NDESHJEN PËR VENDIN E TRETË SPANJA – FRANCA 35:29


 Në ndeshjen pë pozitën e  treetë në Kampionatin botëror të hendbollit  të meshjujve  që mbahet në Kairo të Egjiptit, kombëtarja  e  Spanjës  mundi  Francën me rezultatin 35:29.   Lojtari më efikas në ekipin e  Spanjës  ishte Dushebaev i cili realizoi 8  gola, ndërsa Entrerios  deh Figueras   shënuna nga 4 gola. Ndërsa te  ekipi Francës  më efikas ishte  Dsket me 7  gola. Në finale luajnë Suedia dhe Danimarka. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia