Hidhet shorti i 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, ja super përballjet e zjarrta

Champions: Përballje gjigantësh në 1/8 e finales, Liverpool – Real Madrid dhe PSZH – Bayern Munich

Në Nyon të Zvicrës, u hodhë shorti për fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Shorti deshi që në kë të fazë të Ligës së kamp[ionëve të ketë përballje gjigantësh pasi do të përballenLiverpool – Real Madrid dhe PSZH – Bayern Munich

Në 1/8 e finales takohen

Leipzig – Mançester Sity

Club Brugge – Bebfika

Liverpool – Real Madrid

Milan – Tottenham

Frankfurt – Napoli

Borusija Dortmund – Çellsi

PSZH – Bayern Munih

Nuk do të lejohen të takohen dy ekipe nga i njëjti shtet apo nga i njëjti grup.Ndeshjet e para të 1/16 do të zhvillohen më 14-15 shkurt dhe 21-22 shkurt, ndërsa ato të kthimit më 7-8 dhe 14-15 mars. /KlanMacedonia/

Përgatiti: Shaban Sinani.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share