close

HONG KONG: VAZHDOJNË PROTESTAT ANTIEKSTRADIM

Mijëra protestues antiqeveritarë u mblodhën këtë të dielë në Hong Kond, pranë një stacioni të dikurshëm të trenit, që lidh vendin me kontinentin kinez. Protestuesit vijojnë të rrisin presionin ndaj qeverisë dhe udhëheqësve pro-Pekinit. Protestuesit kërkuan tu tregojnë edhe turistëve se çfarë po ndodh në Hong Kong gjatë këtyre ditëve. /Agjencitë/

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!