close

Hristov: Kundërshtarët e favoriteve pa renome, por fusha thotë diçka tjetër

Trajneri i njohur, Borçe Hristov në emisionin MundoKlan ka analizuar ndeshjet e deritanishme në “Katar 2022” dhe ka vënë theksin tek surprizat e këtij kampionati. Sipas tij, edhe përkundër formës dhe kualitetit të kombëtareve si Gjermania, Argjentina, Uruguaji, në fushën e lojës nuk është dukur diçka tjetër.

“Futbolli i sotëm tregoi diçka tjetër për ndeshjet e Argjentinës dhe Gjermanisë…Arabia Saudite për shembull për dallim prej Sërbisë në ndeshjen me Brazilin që mbrohej 90 minuta, Arabia luajti futboll modern, tregoi futboll të bukur edhe për t’u parë dhe kjo jep rezultat kur luan kundër ekipeve më të forta”, deklaroi Borçe Hristov./KlanMacedonia.