close

IBRAIMI: SHKËNDIJA KA POTENCIAL, MUND TË ARRIJË SUKSES

Shkëndija ka mision të vështirë, por jo të pamundur në transfertën me F91 Dudelanzhe sot në Luksemburg. Brenda skuadrës ekziston besimi se ekipi është i aftë për të marrë rezultat që do të siguronte kualifikim në raundin e tretë të eliminatoreve të UEFA-s në Liga Evropë. Ish-futbollisti kuqezi, Arsim Ibraimi i cili aktualisht jeton dhe vepron në SHBA, në një deklaratë ekskluzive për Klan Maqedoni u shprehë optimsit se Shkëndija do të përmbysë rezultatin dhe do të kaulifikohet në raundin e tretë.

Unë mendoj se Shkëndija ka potencial. Ka shumë lojtarë me eksperiencë të cilët mund të arrijnë sonte sukses që të kalojnë këtë barrierë që e kanë përpara. Mendoj se janë një ekip shumë më i mirë se sa ekipi kundërshtarë, mirëpo çdo gjë vjen me punë. Për mendimin tim për të tejkaluar këtë barrierë duhet të jepet 110 përqindshi e jo njëqind për qindi. Dhe mendoj se çunat sonte do arrijnë sukses dhe do të na gëzojnë të gjithëve.” -tha Arsim Ibraimi-Ishfutbollist i KF Shkëndija.

Ndeshja Dudelanzh – Shkëndija fillon në orën 17:55. Po sot me fillim në orën 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Feronikeli do të presë në ndeshjen e kthimit ekipin slovak të Bratislavës. Kampionët e Kosovës u mposhtën 2-1 në ndeshjen e parë dhe sot do të mjaftonte qoftë edhe një fitore minimale, për të vazhduar më tej.   /Shaban Sinani/