close
Bota

ISH-MINISTRI IZRAELIT DËNOHET ME 11 VJET BURG

auto_c54c0c060097b5cf379110b38e74b825d13de6ff_01551174402

Një gjykatë në Izrael ka dënuar ish-ministrin e energjisë, Gonen Segev me 11 vjet burgim për spiunim te shteti kundërshtar, Irani.

Prokurori, Geula Cohen u ka thënë gazetarëve në gjykatën në Jerusalem më 26 shkurt, se gjyqtari ka marrë vendim kundër Segev, pasi ky i fundit ka pranuar fajësinë për akuzat rreth spiunimit dhe bartjes së informatave në Iran. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia