Ja çfarë moti na pret sot

Gjatë ditës së sotme në territorinne Maqedonisë së Veriut pritet mot pjesërisht me vranësira.

Në mëngjes do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta nëpër lugina.

Do të fryjë erë mesatare dhe herë pas here e fortë (mbi 60 km/h) veriore përgjatë rrjedhës së lumit Vardar. Në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të herëpashershme shiu.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të pjesshme, paradite në pjesë të luginës me paraqitje të mjegullës së dobët.

Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës me rrebeshe të herëpashershme.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share