close

JAPONI: SULM ME ARMË TË FTOHTË, DY TË VRARË

Një fëmijë në mesin e tre të vdekurve nga sulmi me thikë në Japoni. Një grup nxënësish që prisnin autobusin u sulmuan me thikë nga një person në një qytet në jug të Tokios. Së paku 18 vetë u plagosën në një rrugë të banueshme në qytetin Kavasaki, ndërsa një 12-vjeçar dhe një 39-vjeçar janë të vdekur. /Agjencitë/