close

K. VERIORE: SIGUROHEN PARA NGA SULMET KIBERNETIKE

Koreja Veriore ka vjedhur 2 miliardë dollarë nga sulmet kibernetike për të financuar programin e saj bërthamor, është thënë në një raport të Kombeve të Bashkuara.Në raportin konfidencial që tashmë po qarkullon në media është thënë se Pheniani ka shënjestruar banka dhe shkëmbime me kripto-valuta për të siguruar të holla. /Agjencitë/