close
Bota

KARDINALI FRANCEZ SHPALLET FAJTOR

CE58C9DA-DDAB-41E3-9796-D534287635E8_cx0_cy1_cw0_w1023_r1_s

Kleriku më i lartë katolik në Francë, kardinali, Philippe Barbarin, është dënuar me gjashtë muaj burgim me kusht, për rolin e tij në mbulimin e rasteve të abuzimeve seksuale me të mitur.

Kardinali Barbarin është shpallur fajtor pse nuk ka raportuar supozimet për sulme seksuale të një prifti në vitet 1980 dhe 1990. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia