close
Bota

KINË DHE TAJVAN: ASHPËRSOHET RETORIKA

8A954D60-B790-41C6-A229-8820AABD040E_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_s

Presidenti kinez, Xi Jinping ka thënë se Pekini nuk do të heqë dorë nga opsioni i përdorimit të “të gjitha masave të nevojshme” kundër çdo force që kundërshton ribashkimin paqësor të Tajvanit dhe Kinës.

Presidenti Xi ka thënë se ai nuk ka asnjë dyshim se ribashkimi do të ndodhë. Kina nuk e njeh Tajvanin dhe një traktat formal paqeje nuk është nënshkruar kurrë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia