Konferencë Ligë: CFR Cluj është sfida e fundit e Ballkanit

Kampioni i Kosovës në futboll, ekipi i Ballkanit sot do ta mbyll aventurën në Evropë, gjegjësisht në Ligën e Konferencës me sfidën kundër CFR Cluj të Rumunisë.

Ekipi i trajnerit  Ilir Dajës  nga  pesë ndeshjet e zhvilluara  ka  grumbulluar  vetëm katër pike me një fitore,, një barazim dhe tre humbje dhe ndeshjen e fundit  po e zhvillon vetëm pë prestigj pasi nuk ka as gjasa teorike pë  vendin e parë grup.

Nga ana tjetër, ekipi  CFR Cluj  me fitore  eventuale ndaj Ballkani mund të siguron pozitën e parë në grup    dhe vazhdson  garimin në fazën e  eliminimit.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 18:45 në stadiumin “Constantin Rădulescu”,

 Ndeshjet e  raundit të gjashtë në Konferencë Ligë

Lexo gjithashtu
Total
0
Share