close

Koreja e Veriut lëshon një tjetër raketë balistike

Shteti komunist i Koresë së Veriut ka lëshuar një tjetër raketë balistike me rreze të shkurtër veprimi.

Lajmi është bërë i ditur nga Koreja e Jugut dhe Japonia.

Raketa balistike u lëshua nga bregu perëndimor i Koresë së Veriut dhe fluturoi rreth 800 km, sipas autoriteteve të Koresë së Jugut.

Disa ditë më parë, Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike.

Seuli i ka dënuar këto veprime dhe i ka konsideruar shkelje të rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

/tvklan.al