close
Rajoni

KROACI: KRYEMINISTRI PLENKOVIQ POZITIV ME COVID-19

F1409493-89F0-42D1-95DE-9E14467F1B88

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq ka rezultuar pozitiv me COVID-19 – ka njoftuar Qeeria e Kroacisë. Zëdhënësi qeveritar Marko Miliq ka deklaruar se “në bazë të rekomandimeve të epidemiologëve, Kryeministri ka bërë të Hënën testimin e sërishëm dhe se ka rezultuar pozitiv”.

Kryeministrit kroat Plenkoviq më herët I ishte dhënë masa e vetizolimit, kurse tani hyn në fuqi masa e izolimit në kohëzgjatje prej 10 ditësh, prej se të shtunën ishte konfirmuar se bashkëshortja e tij është positive me COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia