close

KRYEMINISTRI I ETIOPISË: KA PASUR NJË PUÇ TË DËSHTUAR USHTARAK

Kryeministri i Etiopisë thotë se Qeveria e tij ka arritur që të parandalojë një grushtshtet në një rajon jashtë kryeqytetit, Addis Ababa.

Kryeministri Abiy Ahmed tha për transmetuesin publik më 22 qershor se një gjeneral ushtarak dhe të tjerë brenda ushtrisë së vendit, kanë orkestruar një tentim-puç në rajonin e Amhara.Abis tha se disa njerëz janë vrarë dhe të tjerë janë plagosur gjatë operacionit. /Agjencitë/

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!