close

KRYEMINISTRI I PAKISTANIT DËNON SULMIN NË BALOÇISTAN

Kryeministri i Pakistanit ka dënuar sulmin vdekjeprurës të kryer nga kryengritësit në një hotel luksoz në jugperëndim të vendit.Të paktën tre sulmues u vranë nga forcat e sigurisë, pasi ata hyjnë në hotelin Pearl Continental në qytetin Gwadar. Ata ishin të pajisur me armë të zjarrit dhe granata, tha ushtria.Grupi separatist i quajtur Ushtria për Çlirimin e Baloçistanit mori përgjegjësinë për këtë sulm dhe publikoi fotografitë e katër sulmuesve. /Agjencitë/