close

Liga e Kombeve: Shorti përcaktoi dyshet gjysmëfinaliste

Takohen Itali – Spanjë dhe Halanda-Kroacia

 

 

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për  ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kombeve, që do të zhvillohen në qershor në Holandë.

Ndeshja  më tërheqëse e këtyre  gjysmëfinaleve  padyshim se  do të jetë ajo mes reprezentacionit të Italisë dhe  asaj të Spanjës.

 

Takimi mes Italisë  dhe Spanjës do të zhvillohet më 15 qershor në  “Enschede” të Holandës, ndërsa më 14 qershor zhvillohet një ndeshjet tjetër mjaftë tërheqëse gjysmëfinale me që do të përballen Holanda dhe Kroacia.

 

Të dyja kë ndeshje  gjysmë finale do të zhvillohen në  ora 20:45 , ndërsa  finalja e madhe  që do të luhet më 18 qershor ,gjithashtu do të fillon në orën 20:45 , ndërsa ndeshja  pë vendin e tretë apo  finalja e vogë  zhvillohet po me datën  18 qershor me fillim në ora 15:00 .

 

Përgatiti: Shaban Sinani  /KlanMacedonia/