Mbaron seanca për propozimin francez, pritet të vazhdojë nesër në ora 11:00

Seanca plenare për propozimin francez në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ka përfunduar dhe pritet të vazhdojë nesër nga ora 11:00, informon KlanMacedonia.

Sot në Kuvendin e RMV-së, fjalim mbajti edhe Ursula Von Der Lejen para deputetëve, ku nga disa prej tyre të Levicës lëshuan Kuvendin, ndërsa të VMRO-DPMNE-së me parulla kundër marrëveshjes dhe propozimit Bullgar. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share