close

MERKATO: DE LIGT NESËR TE JUVENTUSI

Futbollisti i repartit të mbrojtjes holandezi 19 vjeçar Matthijs de Ligt pritet që më në fund nesër ta kompletoj transferimin e tij te skuadra e Juventusit.

Ai ka arritur marrëveshje personale me Zonjën e Vjetër dhe do të paguhet 8 milionë euro në sezon plus 4 milionë të tjera si bonuse.

Juventusi do t’i paguajë plotë 67 milionë euro Ajaxit për transferimin e De Ligt dhe 13 milionë të tjera si bonuse. De Ligt do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare. /Agjencitë/

 

 

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!