close
Të ndryshmeVendi

MICKOSKI: NUMRAT E SOTËM TË KOVID-19 JANË KATASTROFË NACIONALE

A8617FB5-698F-468C-8E85-7478A3D0F3FA

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka thotë se numrat e sotme me KOVID-19 janë katastrofë nacionale, ndërsa thotë se për këtë përgjegjëse është Qeveria.

“455 të infektuar të ri dhe nëntë të vdekur. Katastrofë nacionale për të cilën përgjegjëse është Qeveria. Kishin 8 muaj të përgatiten për valën e re, kërkuan zgjedhje për të rritur efikasitetin, shpjegonte Zaev për “vallëzimin” dhe “çekanin” dhe ja rezultatet”, ka reaguar Hristijan Mickoski, ne fejsbuk.

Ai pyet se edhe sa familje do të vuajnë që të ju kujtohet autoriteteve të japin dorëheqje dhe të ndryshojnë politikat. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia