close

MICKOSKI: VMRO DPMNE – DJE, SOT E NESËR

Dy vjet qeverisjeje e koalicionit të majtë në Maqedoninë e Veriut; dy marrëveshje historike që zhbllokuan procesin e integrimit eauro-atlantik të vendit – Traktati i Miqësisë me Bullgarinë dhe Marrëveshja e Prespës me Greqinë.

Për këto tema që nga forca kryesore opozitare – janë përplotë dilema, por edhe përgjithësisht për realitetin e brendshëm, politik, ekonomik e ndëretnik, përplotë dritë-hije, këtë të enjte ekskluzivisht në Klan DEBAT  flasim shkurt e shqip me kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Debat i madh në ekran të madh – na ndiqni të enjten me fillim në orën 20:30 minuta!