close
Vendi

MINISTRI SPASOVSKI INJEKTOHET ME “SINOFARM”

04886345-C22F-4FB8-B50F-65DF9C0DD395

E përfundova detyrën dhe përgjegjësinë time qytetare dhe personale – ka theksuar Ministri I Brendshëm, Oliver Spasovski, prej se sot është vaksinuar kundër COVID-19 në punktin e vaksinimit në Kumanopvë. Ministri Spasovski është injektuar me “Sinofarm”.

Ai ka bërë thirrje që qytetarët të vaksinohen qësa më shpejt t`I kthehemi normalitetit.

“Pa marrë parasysh se për cilën vaksinë bëhet fjalë, më mirë është të vaksinoheni që të parandalohen format e rënda të COVID-19. Të gjitha vaksinat janë të kontrolluar dhe të sigurta dhe është mirë që kohëve të fundit kemi nj numër të madh të qytetarëve që dëshirojnë të vaksinohen. Edhe një herë bëj thirrje që të paraqiten në vakcinacija.mk. Vaksinimi nuk është fundit I betejës anti-covid, në vecanti pas vaksinimit duhet të kemi kujdes, t`I respketojmë masat” – shkruan në FB, Ministri Spasovski duke shtuar se në Kumanovë deri më tani janë imunizuar mbi 10% e popullsisë.  /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia