close

MIRATOHET REZOLUTA KUNDËR “DEKLARATAVE RACISTE” TË TRUMPIT

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një rezolutë në të cilën dënon deklaratat e presidentit të SHBA-së, Donald Trump ndaj katër kongresisteve demokrate si “komente raciste, që kanë legjitimuar frikën dhe urrejtjen ndaj amerikanëve të rinjë dhe atyre më ngjyrë”. Rezolutën e votuan 240 kongresistë ndërkaq 187 ishin kundër. /Agjencitë/

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!