Momenti i shpërthimit në sheshin Taksim të Stambollit (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm që ndodhi para pak çastesh në sheshin Taksim të Stambollit.

Mediat turke raportojnë se 11 persona janë lënduar nga ky shpërthim, që ndodhi në një nga rrugët më të frekuentuara të Stambollit.

Madje raportohet se ka edhe të vdekur, por deri më tani autoritetet nuk kanë dhënë ndonjë deklaratë zyrtare për këtë.

https://twitter.com/sokakkedisitv/status/1591795641818267653

https://twitter.com/301military/status/1591788336158756864

https://twitter.com/301military/status/1591789999380647936

Në rrjetet sociale po qarkullon momenti kur ndodhë shpërthimi në rrugën ku kishte shumë qytetarë, që kishin dalë për t’u shëtitur apo thjesht ishin kalimtarë rasti.

Aty dëgjohet shpërthimi i fuqishëm si dhe zjarri i madh që ngritet në qiell.

Të pushtuar nga paniku, qytetarët fillojnë të vrapojnë në të gjitha anët për t’i shpëtuar më të keqes.

https://twitter.com/BreakingNLive_/status/1591789291403112448

Lexo gjithashtu
Total
0
Share